Blog

10 krokov ako zvýšiť cenu Vášho domu a predať ho rýchlejšie

Klasické rodinné domy sa samozrejme predávajú pomerne často aj v dnešnej dobe. Zväčša ide o staršie domy, vystavané v časoch komunistického režimu, či už v mestách alebo v obciach.
A práve tieto domy si z časového hľadiska odnášajú nie len zväčša stav vhodný na rekonštrukciu, ale aj zaplnené pivnice, povaly a ostatné priestory nie len prebytočným zariadením, ale aj množstvom spomienok.
Aj preto je v dnešnej dobe už viac ako nutná príprava a úprava vášho domu na predaj a to tak, aby bol tento proces rýchly, efektívny a aby ste v konečnom dôsledku boli maximálne spokojný.

Pýtate sa prečo je dôležité postupovať týmto spôsobom?

 

Lebo záujemci o kúpu musia byť schopní predstaviť si, ako by táto nehnuteľnosť vyzerala, keby tam bývali. Potrebujú prežiť pocity a takýto spôsob uľahčuje videnie všetkých životných priestorov, ktoré im v dome ponúkate.

Ľudia v dnešnej dobe už nekupujú iba Váš dom, ale často kupujú životný štýl, preto im ukážte atraktívnu stránku Vášho životného štýlu.

A tu je zopár typov, ktoré Vám poslúžia ako môžete v maximálnej miere zefektívniť a urýchliť predaj Vášho domu s minimálnym vyjednávaním optimálnej predajnej ceny.

1. Zbavte sa všetkého prebytočného nábytku, zariadenia, osobných vecí, odpadu a ostatného materiálu, ktorý sa nahromadil v každom kúte Vášho domu, povaly, či pivnice. Prebytočný nábytok je ideálne odpratať nie len z domu, ale aj z hospodárskych budov a z dvora. Ak ho niekto využije, tak ho podarujte.

2. Zbavte sa aj akéhokoľvek objemného nábytku, vďaka ktorému bude miestnosti cítiť priestrannejšie, prípadne ich nahraďte menším nábytkom.

 

 

3. Vykonajte drobné opravy, napríklad diery v stenách, rozbité kľučky, prasknuté dlaždice, roztrhané alebo odrezané koberce, je mnoho záujemcov, ktorí by uvítali možnosť kúpy bez nutnosti vykonania zbytočných úprav.

4. Vymaľujte interiér, ak dodáte stenám svieže farby, Váš dom bude svetlejší a väčší a tým umožní ľuďom ľahšie si predstaviť, ako prispôsobia jednotlivé miestnosti svojim potrebám.

5. Vyčistite interiér, napríklad vyčistiť okná zvnútra aj zvonku, vyčistiť zárubne, dvere, podlahy, umývadla, zbaviť sa všetkých zápachov, zavesiť čerstvé uteráky a práve tým bude tento dom príťažlivejší a záujemcom umožní lepšiu predstavu možnosti sťahovania a prežiť ich život vo Vašom dome.

Následne vymeňte všetky vypálené žiarovky vďaka čomu budú miestnosti svetlejšie a viac atraktívnejšie, hlavne v čase obhliadok, aby boli v tmavých rohoch zapnuté svetlá.

6. Zabezpečenie ľahkosti a vzdušnosti jednotlivých prechodov je veľmi poetické aj vďaka nástenným zrkadlám. Zvážte umiestnenie niektorých, najmä v menších miestnostiach alebo na chodbách.

7. Upravte exteriér, je nutné upratať, pozametať a vyčistiť terasu, pokosiť trávu na nádvorí. Táto aktivita Vám síce neprinesie okamžitú zvýšenú hodnotu Vášho domu, ale je pravdepodobnejšie, že sa bude záujemcom viac pozdávať, ak uvidia upravené nádvorie.

8. Ak máte v dome krb a máte obhliadky počas chladnejších večerov, tak v ňom zapáľte oheň. Ak nie, tak sa ubezpečte, že je krb čistý.

9. Pozor na zápachy, tie sú pre potenciálnych kupujúcich najväčším odradením. Odporúča sa nezakrývať ich, ale naopak nájsť zdroj zápachu.

Je nutné poumývať nádoby, vyčistiť odtoky, pravidelne vetrať všetky miestnosti a hlavne kuchyňu zo starých varných pachov.

Vymeňte, prípadne úplne odstráňte posteľné plachty.

Dôležitý krok ste urobili tým, že ste sa zbavili starého nábytku, v ktorom mohol byť zabudovaný cigaretový dym.

Ak ste fajčiarom alebo ak bolo v dome povolené fajčenie, tak je dobre umiestniť misky s octom a nechať ich tri dni. Aj keď ocot bude cítiť, ak otvoríte okná, tak pach rýchlo zmizne, pričom s ním bude cítiť odchádzať aj akoby zapálenú cigaretu.

Následne je nutné vytvoriť príjemnú vôňu.

Je nepraktické piecť čerstvý chlieb a koláče pre záujemcov o obhliadku.
Ale vždy pomôžu kvety. Mnohé krásne voňajú, iné zase prinášajú farbu, život a svetlo do interiéru. To isté platí aj pre misku s ovocím, či čerstvo pripravená káva.

10. Vyberte si vhodného realitného makléra, samozrejme ak si nemyslíte, že po zvládnutí spomínaných krokov zvládnete aj posledný krok, teda reálne obhliadky, vedieť čo zdôrazniť a čo zoslabiť, vedieť odpovedať aj na zložité otázky potencionálnych záujemcov.

Ďakujem za prečítanie môjho článku a prajem Vám krásny a pohodový deň 🙂

Naše dalšie články:

10 tipov na čo nezabudnúť na obhliadke nehnuteľnosti

Strávili by ste aj len 20 minút obhliadkou nehnuteľnosti, ktorá bude Vašim vysnívaným domovom na mnoho rokov? Niektorí kupujúci to robia a mnohí to neskôr ľutujú. Všímajte si detaily. Neponáhľajte sa. Chce to hlavne kľud. Aby sa nestalo, že si spomeniete na niečo, čo ste si nevšimli až po dlhej ceste autom domov.   1.

Čítať viac »

Prečo chce veľa ľudí pracovať v realitách a nakoniec zlyhajú?

Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní. Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu. Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.

Čítať viac »

5 tipov ako nájsť vhodného realitného makléra

Kúpa alebo predaj nehnuteľnosti je pre každého vzrušujúcim zážitkom. Celý proces je vylepšený dobrým realitným maklérom, ktorý pozná výhody danej lokality a aktuálny pohyb na trhu.   Ale pri takom veľkom počte realitných maklérov, z ktorých si dnes môžete vyberať, môže byť nájdenie toho najlepšieho väčšou výzvou, ako ste očakávali. Spolupráca so špičkovým maklérom, ktorý

Čítať viac »