Blog

5 tipov ako nájsť vhodného realitného makléra

Kúpa alebo predaj nehnuteľnosti je pre každého vzrušujúcim zážitkom.
Celý proces je vylepšený dobrým realitným maklérom, ktorý pozná výhody danej lokality
a aktuálny pohyb na trhu.

 

Ale pri takom veľkom počte realitných maklérov, z ktorých si dnes môžete vyberať, môže byť nájdenie toho najlepšieho väčšou výzvou, ako ste očakávali.

Spolupráca so špičkovým maklérom, ktorý má skúsenosti, môže viesť k tomu, že vaša nehnuteľnosť sa predá vo vyššej cene ako ste pôvodne požadovali.

Alebo opačne, spolupráca so špičkovým maklérom vám môže zabezpečiť kúpu nehnuteľnosti v najlepšej cene na trhu.

Tu je päť základných tipov, na ktorých je dobre si zakladať, ak hľadáte vhodného realitného makléra.

 

1. Stretnite sa s viacerými a vyberte si „človeka“

To, že máte priateľa, ktorý má priateľa, ktorý pozná makléra, neznamená, že by ste s ním mali nevyhnutne pracovať.

Najlepšie je vopred sa porozprávať najmenej s tromi maklérmi. Nemusíte si hneď vyberať podľa toho, kto má najviac skúsenosti. Aj keď aj to je dôležité.

Musíte myslieť aj na to, že sa s ním budete musieť stretávať možno aj dlhšie, pokiaľ sa prevod uskutoční tak ako má. Preto vám musí vyhovovať aj ako človek.

 

2. Nájdite si takého makléra, ktorý vie čo chcete a budete mu dôverovať

V prvom rade sa musíte v rozhovore s realitným maklérom cítiť úplne v pohode. Ak je vám to nepríjemné alebo ak na vás realitný maklér vyvíja neprimeraný tlak, tak to nie je v poriadku.

V rozhovore s realitným maklérom venujte veľkú pozornosť tomu, ako vás počúva, aké vám kladie otázky a ako plánuje postupovať, aby vám pomohol.

Väčšina špičkových maklérov má znalosti potrebné na odborne zviditeľnenie vašej nehnuteľnosti. Vo firme má tím ľudí, ktorí mu pomáhajú ku kvalitnému marketingu.

A v neposlednom rade musí vedieť pracovať na dosiahnutí vašich konkrétnych cieľov. Preto sa dohodnite s človekom, ktorého rešpektujete a veríte mu.

Ak to tak nepociťujete, ale skôr naopak, máte pocit, že vám daný maklér neprináša správne možnosti, pravdepodobne nehľadá úžitok pre vás, ale pre seba. V takom prípade sa ho nebojte vo vašom zozname škrtnúť.

 

3. Nájdite v danom človeku hodnoty silného jadra

Nájdenie správneho človeka na pomoc v realitách, či už ide o predaj alebo kúpu patrí k základným hodnotám. Základné hodnoty sú veľmi dôležité, lebo chcete pracovať s niekým, kto hrá podľa rovnakých pravidiel ako vy.

Ak máte radi jasné a stručné vyjadrenia, bavilo by vás počúvať dookola teóriu? Ak hovoríte pravdu, nechceli by ste, aby vám niekto povedal pravdu?

Chcite niekoho, kto je realistický a dokáže vo svojich odpovediach používať skutočné údaje, ktoré vám pomôžu pre váš efektívny výber.

 

4. Hľadajte istotu a presvedčenie

Pozrite sa na prácu daného makléra. Musíte vidieť spôsob, akým predáva aj iné nehnuteľnosti.

Mali by ste vidieť webové stránky firmy v ktorej pracuje, prípadne jeho vlastnú stránku. V dnešnej dobe je to už samozrejmosťou. Pozrite si jeho referencie, hľadajte jednoducho istotu a presvedčenie.

Ak máte pocit, že vám daný maklér neprináša správne možnosti, pravdepodobne nehľadá úžitok pre vás, ale pre seba.

 

5. Nájdite niekoho, kto má v srdci vaše najlepšie záujmy

Ak ste sa predbežne rozhodli, tak si dajte otázku pravdy:

„Má tento realitný maklér v srdci moje najlepšie záujmy?“

A buďte úprimní a transparentní v tom čo cítite.

 

Váš mozog používa pri rozhodovaní logiku a emócie a tento konkrétny pocit, ktorý pri tom získate, je vaša hlavná intuícia. Držte sa jej!

Naše dalšie články:

Priznanie dani z nehnuteľnosti sa podáva do konca januára

Ak ste sa stali vlastníkom novej nehnuteľnosti v rozmedzí od 2.1.2020 do 1.1.2021 vrátane, tak máte povinnosť podať daňového priznania za daň z nehnuteľnosti a to do konca januára. Ak ste sa ale stali vlastníkom nehnuteľnosti až k dátumu 2.1.2021, tak túto povinnosť budete mať až v roku 2022. Ide o miestnu daň, ktorú upravuje

Čítať viac »

10 tipov na čo nezabudnúť na obhliadke nehnuteľnosti

Strávili by ste aj len 20 minút obhliadkou nehnuteľnosti, ktorá bude Vašim vysnívaným domovom na mnoho rokov? Niektorí kupujúci to robia a mnohí to neskôr ľutujú. Všímajte si detaily. Neponáhľajte sa. Chce to hlavne kľud. Aby sa nestalo, že si spomeniete na niečo, čo ste si nevšimli až po dlhej ceste autom domov.   1.

Čítať viac »

Prečo chce veľa ľudí pracovať v realitách a nakoniec zlyhajú?

Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní. Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu. Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.

Čítať viac »