Blog

Ako postupovať proti hlučným susedom?

Ak nežijete v nádhernej vidieckej izolácii, tak susedia sú a pravdepodobne aj zostanú súčasťou Vášho života. Pravdepodobnosť sporov so susedmi je pomerne vysoká a najčastejšou príčinou týchto sporov je hluk. Hluční susedia môžu vo Vašom domove vyvolať doslova pocit neobývateľnosti. Máme síce k dispozícii zákonné možnosti nápravy, ale tá by mala byť považovaná za poslednú možnosť.

 

Najskôr sa so susedmi porozprávajte

Znie to ako klišé, ale zvyčajne platí, že väčšinu hádok a nezrovnalosti vyrieši práve rozhovor. Štatisticky sa dá povedať, že každý tretí človek zistil, že rozhovor okamžite vyriešil akékoľvek problémy. Ľudia si prekvapujúco často ani neuvedomujú, že sú nepríjemní a takéto ich správanie zbytočne znepokojuje život ľuďom v ich okolí.

 

Kedy je správny čas na rohovor?

Všetko je o načasovaní. Môže byť napríklad kontraproduktívne oslovovať ich uprostred večierku, keď sú „v dobrej nálade“ 🙂 Možno by bolo lepšie chytiť ich na verejnom priestranstve a rozprávať sa s nimi tam alebo cez záhradný plot, namiesto toho, aby ste im nepríjemne zaklopali na dvere.

 

Ako to urobiť?

Je správne mať k dispozícii aspoň tri príklady kedy dochádzalo k zvýšenej hlučnosti, ideálne aj s dátumami. Povedzte im ako Vás hluk ovplyvnil, ale pozor neobviňujte ich.

Namiesto toho, aby ste povedali: „Nechali ste ma bdieť“, povedzte radšej:„Pre hluk som nemohol som v noci zaspať. “

Mali by ste im tiež konkrétne povedať, ako by ste chceli, aby sa problém vyriešil. Napríklad ich požiadajte, aby po 22:00 hod necvičili na svojich bubnoch. Alebo ich požiadajte, že nabudúce, keď budú mať párty, aby Vás vopred upozornili, aby ste si mohli podľa toho pripraviť ďalšie plány.

V prípade, že by ste sa necítili bezpečne, tak sa na nich obráťte s niekým zo svojich susedov, s priateľom alebo členom Vašej rodiny. 

Ďakujem za prečítanie môjho článku, jeho pokračovanie nájdete na tejto stránke už čoskoro.

Prajem Vám krásny a pohodový deň 🙂

Naše dalšie články:

Aký je rozdiel medzi obytnou a úžitkovou plochou bytu, či domu?

V inzercií s predajom nehnuteľnosti nájdeme často jednu a tú istú hodnotu pri obytunej, či úžitkovej ploche nehnuteľnosti. V skutočnosti je medzi nimi rozdiel, ktorý je veľmi jednoducho zapamätateľný. A o čo presne ide, nájdete v tomto krátkom tématickom článku.   Obytná plocha Definícia obytných miestnosti v skratke: Ide o miestnosť, respektíve časť bytu, ktorá

Čítať viac »

Aký je rozdiel medzi holodomom (holobytom) a štandardom?

Okrem bežných realitných obchodov, ktoré robíme už 10 rokov, tak v aktuálnej (covidovej) dobe zabezpečujeme kompletnú prestavbu, ale aj výstavbu rodinných domov priamo pre našich klientov a to v cenách, ktoré sú dostupné pre bežných ľudí. A nakoľko je po našich projektoch dopyt ešte skôr ako je nehnuteľnosť dokončená, tak sa veľmi často stretávam s

Čítať viac »

Aké sú povinnosti platenia daní z predaja nehnuteľnosti?

Ak ste v minulom roku predali nehnuteľnosť, tak máte povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, pokiaľ Vám táto povinnosť vznikla. Daňové priznanie je nutné podať zo zákona najneskôr v termíne do stredy 31. marca. V rovnakom termíne ste povinný vypočítanú daň aj zaplatiť. Sadzba dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti je 19 %, pokiaľ je Váš základ

Čítať viac »