Blog

Prečo chce veľa ľudí pracovať v realitách a nakoniec zlyhajú?

Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní.

Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu.

Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.

 

Na druhej strane je nutné si uvedomiť, že v tomto odvetví sú také možnosti zárobku, aké v inom pracovnom odvetví je možné dosiahnuť len veľmi zriedka.

A to samozrejme počítame s nákladmi, ktoré má maklér pri výkone svojho povolania ako sú výdavky na auto, notebook, telefón, marketingové aktivity, darčeky pre klientov, prípadne vlastná kancelária.

Ak by som mal ísť hlbšie do tohto odvetvia, tak je len veľmi ťažko spomenúť si, v ktorom odvetví je rovnako veľká konkurencia ako je práve v realitnom sektore.

Výrazne tomu napomáha situácia na našom trhu, vzhľadom k tomu, že vykonávať túto prácu môže takmer každý a to bez akýchkoľvek opatrení.

 

Dôležitý je ale začiatok.

 

Ako v každej práci platí, že práve na začiatku sa ukáže veľa o tom, ako sa maklér uchytí na trhu a o jeho budúcnosti.

Ak ste sa rozhodli, že urobíte kariéru v realitách a v pomoci ľuďom, tak je dôležité správne si vybrať značku svojho pôsobenia, aby vám pomohla rýchlejšie napredovať a efektívne sa uchopiť svojej práce.

Vyspelá realitná kancelária, ktorá má skúsenosti so všetkými typmi realitných obchodov vám takúto možnosť isto vie poskytnúť.

Realitná kancelária vám musí poskytnúť efektívne zaškolenie a rovnako pomôcť etablovať sa na trhu pri aktuálnych podmienkach.

 

 

Realitná kancelária vám musí pomôcť prekonať práve úvodnú fázu, ktorá býva najväčšou výzvou v každom podnikaní.

 

Vyspelá kancelária rozumie dnešnému trhu, hodnotám a potrebám ľudí. Preto si vyberte zodpovednosť a istotu.

V neposlednom rade ide aj o marketing, ktorý sa posúva každým rokom iným smerom a je potrebné ho nasledovať, aby ste znova ušetrili čas, ktorý je v tomto ponímaní najviac dôležitý.

Veľa začínajúcich maklérov má ľahkovážne predstavy „… mám veľa známych, veľkú rodinu a kamarátov, dohodia mi toho dosť, aby som prežil, …“.

Je to síce správna a pravdivá cesta k možnému úspechu, ale rovnako je to aj vysoko nadhodnotený počet možných obchodov.

Väčšina zo známych si na vás ani nespomenie, keď by mal prísť ten správny čas, v tej správnej chvíli. Ak by vám aj pomohli získať v úvode prvých niekoľko ponúk, tak to ešte nemusí znamenať váš úspech a presadenie sa na trhu.

Pre neskúsených maklérov niekedy ani desať obhliadok so záujemcami ešte nemusí znamenať predaj. Preto je taký dôležitý proces správneho výberu realitnej kancelárie.

Spomenuli sme, že práve začiatok je dôležitý. A práve v tomto bode väčšina maklérov doslova vyhorí.

Mnohí z nich nezvládnu neúspech pri prvých odmietnutiach. Je to spôsobené slabou znalosťou aktuálnych potrieb trhu a klientov, slabým školením, slabou znalosťou o marketingu a takmer žiadnym samovzdelávaním.

Nikdy neboli vedomosti a získavanie informácii pri napredovaní v práci také dôležité ako je tomu dnes. Predávať nehnuteľnosti a rovnako pomáhať ľuďom nájsť im vhodné bývanie je krásna práca.

Je ale dôležité začať. Ak by vás táto téma zaujímala viac, tak mi kľudne napíšte vaše otázky 🙂

Ďakujem za prečítanie môjho článku a prajem vám krásny a pohodový deň 🙂

Naše dalšie články:

10 tipov na čo nezabudnúť na obhliadke nehnuteľnosti

Strávili by ste aj len 20 minút obhliadkou nehnuteľnosti, ktorá bude Vašim vysnívaným domovom na mnoho rokov? Niektorí kupujúci to robia a mnohí to neskôr ľutujú. Všímajte si detaily. Neponáhľajte sa. Chce to hlavne kľud. Aby sa nestalo, že si spomeniete na niečo, čo ste si nevšimli až po dlhej ceste autom domov.   1.

Čítať viac »

5 tipov ako nájsť vhodného realitného makléra

Kúpa alebo predaj nehnuteľnosti je pre každého vzrušujúcim zážitkom. Celý proces je vylepšený dobrým realitným maklérom, ktorý pozná výhody danej lokality a aktuálny pohyb na trhu.   Ale pri takom veľkom počte realitných maklérov, z ktorých si dnes môžete vyberať, môže byť nájdenie toho najlepšieho väčšou výzvou, ako ste očakávali. Spolupráca so špičkovým maklérom, ktorý

Čítať viac »

10 krokov ako zvýšiť cenu Vášho domu a predať ho rýchlejšie

Klasické rodinné domy sa samozrejme predávajú pomerne často aj v dnešnej dobe. Zväčša ide o staršie domy, vystavané v časoch komunistického režimu, či už v mestách alebo v obciach. A práve tieto domy si z časového hľadiska odnášajú nie len zväčša stav vhodný na rekonštrukciu, ale aj zaplnené pivnice, povaly a ostatné priestory nie len

Čítať viac »