Blog

Prečo chce veľa ľudí pracovať v realitách a nakoniec zlyhajú?

Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní.

Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu.

Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.

 

Na druhej strane je nutné si uvedomiť, že v tomto odvetví sú také možnosti zárobku, aké v inom pracovnom odvetví je možné dosiahnuť len veľmi zriedka.

A to samozrejme počítame s nákladmi, ktoré má maklér pri výkone svojho povolania ako sú výdavky na auto, notebook, telefón, marketingové aktivity, darčeky pre klientov, prípadne vlastná kancelária.

Ak by som mal ísť hlbšie do tohto odvetvia, tak je len veľmi ťažko spomenúť si, v ktorom odvetví je rovnako veľká konkurencia ako je práve v realitnom sektore.

Výrazne tomu napomáha situácia na našom trhu, vzhľadom k tomu, že vykonávať túto prácu môže takmer každý a to bez akýchkoľvek opatrení.

 

Dôležitý je ale začiatok.

 

Ako v každej práci platí, že práve na začiatku sa ukáže veľa o tom, ako sa maklér uchytí na trhu a o jeho budúcnosti.

Ak ste sa rozhodli, že urobíte kariéru v realitách a v pomoci ľuďom, tak je dôležité správne si vybrať značku svojho pôsobenia, aby vám pomohla rýchlejšie napredovať a efektívne sa uchopiť svojej práce.

Vyspelá realitná kancelária, ktorá má skúsenosti so všetkými typmi realitných obchodov vám takúto možnosť isto vie poskytnúť.

Realitná kancelária vám musí poskytnúť efektívne zaškolenie a rovnako pomôcť etablovať sa na trhu pri aktuálnych podmienkach.

 

 

Realitná kancelária vám musí pomôcť prekonať práve úvodnú fázu, ktorá býva najväčšou výzvou v každom podnikaní.

 

Vyspelá kancelária rozumie dnešnému trhu, hodnotám a potrebám ľudí. Preto si vyberte zodpovednosť a istotu.

V neposlednom rade ide aj o marketing, ktorý sa posúva každým rokom iným smerom a je potrebné ho nasledovať, aby ste znova ušetrili čas, ktorý je v tomto ponímaní najviac dôležitý.

Veľa začínajúcich maklérov má ľahkovážne predstavy „… mám veľa známych, veľkú rodinu a kamarátov, dohodia mi toho dosť, aby som prežil, …“.

Je to síce správna a pravdivá cesta k možnému úspechu, ale rovnako je to aj vysoko nadhodnotený počet možných obchodov.

Väčšina zo známych si na vás ani nespomenie, keď by mal prísť ten správny čas, v tej správnej chvíli. Ak by vám aj pomohli získať v úvode prvých niekoľko ponúk, tak to ešte nemusí znamenať váš úspech a presadenie sa na trhu.

Pre neskúsených maklérov niekedy ani desať obhliadok so záujemcami ešte nemusí znamenať predaj. Preto je taký dôležitý proces správneho výberu realitnej kancelárie.

Spomenuli sme, že práve začiatok je dôležitý. A práve v tomto bode väčšina maklérov doslova vyhorí.

Mnohí z nich nezvládnu neúspech pri prvých odmietnutiach. Je to spôsobené slabou znalosťou aktuálnych potrieb trhu a klientov, slabým školením, slabou znalosťou o marketingu a takmer žiadnym samovzdelávaním.

Nikdy neboli vedomosti a získavanie informácii pri napredovaní v práci také dôležité ako je tomu dnes. Predávať nehnuteľnosti a rovnako pomáhať ľuďom nájsť im vhodné bývanie je krásna práca.

Je ale dôležité začať. Ak by vás táto téma zaujímala viac, tak mi kľudne napíšte vaše otázky 🙂

Ďakujem za prečítanie môjho článku a prajem vám krásny a pohodový deň 🙂

Naše dalšie články:

Ako postupovať proti hlučným susedom?

Ak nežijete v nádhernej vidieckej izolácii, tak susedia sú a pravdepodobne aj zostanú súčasťou Vášho života. Pravdepodobnosť sporov so susedmi je pomerne vysoká a najčastejšou príčinou týchto sporov je hluk. Hluční susedia môžu vo Vašom domove vyvolať doslova pocit neobývateľnosti. Máme síce k dispozícii zákonné možnosti nápravy, ale tá by mala byť považovaná za poslednú

Čítať viac »

Aké sú povinnosti platenia daní z predaja nehnuteľnosti?

Ak ste v minulom roku predali nehnuteľnosť, tak máte povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, pokiaľ Vám táto povinnosť vznikla. Daňové priznanie je nutné podať zo zákona najneskôr v termíne do stredy 31. marca. V rovnakom termíne ste povinný vypočítanú daň aj zaplatiť. Sadzba dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti je 19 %, pokiaľ je Váš základ

Čítať viac »

Priznanie dani z nehnuteľnosti sa podáva do konca januára

Ak ste sa stali vlastníkom novej nehnuteľnosti v rozmedzí od 2.1.2020 do 1.1.2021 vrátane, tak máte povinnosť podať daňového priznania za daň z nehnuteľnosti a to do konca januára. Ak ste sa ale stali vlastníkom nehnuteľnosti až k dátumu 2.1.2021, tak túto povinnosť budete mať až v roku 2022. Ide o miestnu daň, ktorú upravuje

Čítať viac »